Після того як ми розібралися з визначенням електронна сигарета, давайте розглянемо її технічну складову і відповімо на запитання мучеників всіх новачків, з чого складається вейп?
Електронна сигарета або вейп (на сленгу) складається з двох частин, камери випаровування та акумулятора.
Кліромайзер (випарник, атомайзер, бакомайзер і т.п.) – це пристрій, в якому реалізовано зберігання рідини для електронних сигарет, подачі її через гніт разом з потоком повітря до спіралі з опором та подальшого її випаровування.
Залежно від конструкції способу випаровування, верхню частину електронної сигарети умовно ділять на картомайзери, кліромайзери, атомайзери, бакомайзери, дріпки, дріпобаки. Всі ці назви мають свою зашифровану абревіатуру RTA, RBA, RDA, RDTA (трохи нижче я коротко опишу значення кожного слова). Тут основна відмінність перебуває у реалізації конструктивних рішень. Є бачок обслуговується або працює він на заводських випарниках. Спосіб обдування випарника (забір повітря), зберігання та спосіб подачі рідини на спіраль, місце розташування спіралі, та способу розташування гніт (вати). Також атомайзери відрізняються габаритами місткістю бака.
І так поїхали! Спочатку ми з Вами розберемо кожну букву в абревіатурах і подивимося, що з них складається:
☛ R (Rebuildable) – це те, що можна модернізувати, умовно переробити, перемотати, замінити. У присутності цієї літери в абревіатурі має на увазі під собою маніпуляції з випарниками або намотуванням.
☛ D (Dripping) – стає все зрозуміло виходячи з перекладу - капає. Коли рідина в ємності закінчується, вона заново закопується на вату.
☛ T (Tank) – власне сам бачок з рідиною.
☛ А (Atomizer ) – означає саме пристроїв цілому – атомайзер.
Бачки в назвах яких немає дані абревіатури працюють на змінних випарниках. Згодом випарник перегорає і його замінюють на новий.
Приклад таких бачків Eleaf Melo 4, Smok TFV8 Baby.
Але оскільки виробники на озброєнні мають геніальних інженерів, то з появою ери бачків, що обслуговуються, з'явилися і обслуговуються випарники RBA.
Матеріал, з якого виготовляється спіраль випарника, кантал A1, ніхром N80 (80 ступінь очищення металу), нержавіюча сталь SS316 (харчова), титан Ti або нікель Ni. Даний матеріал залежно від товщини і розміру, має різний опір, що в свою чергу впливає на швидкість розігріву спіралі і обсяг пари, що виробляється при цьому. Якщо опір спіралей випарника менше одного ома, цей бачок називають субомним або Sub Ohm танком .
І так:
RDA – Rebuildable Dripping Atomizer (у перекладі модернізований капаючий атомайзер), або у звичайному побуті дріпка. Вона сконструйована, так що нагрівальний елемент (спіраль) і ґнот (вата) знаходяться у відкритому стані, усередині випарної камери, закритої куполом дріпки. Конструктив практично всіх дріпок відносно простий. Це база з невеликою ванною для рідини і стійками для кріплення спіралей. Мінус дріпки в тому, що її треба часто закопувати рідиною, так як маленький об'єм ванни не дозволяє вмістити багато рідини і відповідно кількість затяжок зменшується, але це компенсується приголомшливою смакопередачею і кількістю пари, що виробляється.
Ось його схема.
RTA – Rebuildable Tank Atomizer модернізований бачок атомайзер. Це бачок, усередині якого знаходиться випарна камера, що підживлює її рідиною. Ця конструкція складніша, на відміну від дріпки. Тут необхідно правильно сконструювати розташування стійки спіралей, правильно розмістити обдув, подачу рідини на гніт (вату). Перевага бака перед дріпкою – це автономність у плані зберігання та подачі рідини на спіраль. Кількість моделей дуже велика, наприклад GeekVape Creed RTA або Manta RTA від компанії Advken.
Схема:
Так, і навскидку, бачки відрізняються типом затягування DL та MTL. DL (direct lung) – вільна, кальянна, її так само називають каліфорнійською затяжкою. MTL (mouth-to-lung) - туга, "цигаркова" затяжка. При чому смак рідини на цих затяжках значно відрізняється.
Ця різниця значно вплинула на розвиток вейп промисловості і дозволило нам, як споживачам, отримати широкий вибір бачків з тугою сигаретною затяжкою. Як, на мій погляд, це дуже добре, тому що я тепер на постійній основі користуюся mtl баком, а ввечері дріпкою або бачком RTA, у мене їх багато)))))).
RDTA – Rebuildable Dripping Tank Atomizer у перекладі модернізований капаючий атомайзер з бачком. Найцікавіший пристрій у плані конструкції, простіше сказати, що це гібрид RDA і RTA, бак + дріпка = бакодрипка. Тут камера випаровування, як і в дріпки, розташована зверху, а знизу розташований резервуар з рідиною. Плюс даного пристрою полягає в тому, що результат роботи як у дріпки, автономність як у бачка, мінус дрипобака в тому, що при неправильному укладанні вати (гніт) пристрій може протікати. Більш детально подивіться на нижче представленій схемі.